Vodní dýmka a její kouření pochází z arabského světa. K nám se dostalo na přelomu 19. a 20. století a je to velmi populární rituál. Skvěle uvolňuje atmosféru, zbavuje stresu a lidé, kteří společně kouří dýmku, se najednou cítí spolu uvolněně a pohodlně. Nicméně je třeba vždy připravit vodní dýmku. Jak připravit vodní dýmku krok za krokem. Zvládnete to! Správná příprava vodní dýmky je nezbytná, ale není to zase nic těžkého. V podstatě příprava vodní dýmky je takový menší rituál. Vodní dýmka se skládá z vázy (karafy), která je většinou skleněná a je různých tvarů a barev.
Další součást je tělo, které je vyrobené z mosazi, hliníku, skla, nerezové oceli a podobně. Dále následuje hadice, někdy se hadici říká „šlauch“ slangově. Hadicí se nasává kouř. Následuje korunka různých typů například vortex, klasický egyptský kotlík, phunnel a další. No a pak je ještě tarbuš, v češtině to znamená závětří. Závětří je v podstatě krytka z plechu. Tato krytka zabraňuje úniku tepla do okolí. Je to dobré při roztahování dýmky. Ale během kouření by se krytka používat pak neměla. Vázu vodní dýmky naplňte vodou tak, aby po sestavení dýmky s tělem byl konec trubky ponořen. Nicméně do vody můžete klidně přidat led, díky ledu se kouř ochladí.
Zkuste obě varianty. Variantu „jen“ s vodou a variantou s vodou a ledem. Vyberete si pak to, co se vám více zalíbí. Uchopíme vázu a tělo a tělo zasuneme do vázy, a to co nejníže kroutivým pohybem. Dýmku tak dobře utěsníte. Pokud by vám to šlo z tuha, doporučuje se navlhčit těsnění vodou. Následně si připravte korunku, tabák, alobal (HMS) a párátko. Do korunky rozdrobte tabák přibližně 3 mm pod horní okraj korunky. Korunku s tabákem nasaďte kroutivým pohybem na těsnění. Je to doopravdy snadné a na pohodu. Pak už si v klidu sedněte a užívejte si to. Relax, pokec s přáteli či nějaký pěkný film, hudbu.
Kuchyně podle vaší představy
Kuchyňská linka je nedílnou součástí každé domácnosti. Každý má takovou linku která mu vyhovuje, ale vzhledem k tomu jak často se kuchyně používá, je čas od času potřeba vyměnit j za novou. Investice do kuchyně nebývá nejmenší, ale pokud vám kuchyně už nevyhovuje, je lepší se smířit s nákupem nové linky. Moderní linka nemusí stát […]